Monday, September 11, 2017

Pretty Guardian Sailor Moon - Le Mouvement Final -


10. septembril täitus üks minu ammune unistus - ma sain lõpuks Sailor Mooni muusikalile. Nad alustasid sellega 2013.aastal - just siis, kui ma tagasi Eestisse pidin minema. Peale seda on nad iga aasta ühe hooaja kohta muusikali teinud ja ma olen siiani kõikidest ilma jäänud. Tõsi, netist on seda võimalik vaadata, aga see pole päris sama, mis ise kohal olla. Aga nüüd ma sain selle ära näha -  viimase Sailor Mooni hooaja muusikali.

Ma eeldasin, et paar tundi enne algust on seal juba ülipikk järjekord, nagu üldiselt live'de puhul tavaks, kuid ei olnud nii. Kui kohale jõudsin oli seal ~30 inimest ootamas. Sõbranna jõudis samuti 16:00 kohale - just siis kui uksed avati. Seisime siis veidi fänninänni järjekorras ja siis ootasime, et saaks oma istekohtadele. Publik oli väga kirju - vanad (60.aastased?) jaapani naised, mehed, minuvanused, teismelised ja lapsed. Kohati ma mõtlesin,et kes on suurem fänn, kas ema või laps.
Mul oli piletiostuga õnne ja me saime 8ndasse ritta. Kahjuks küll mitte keskele, aga olime siiski väga lähedal lavale. Nägin selgelt näitlejate nägusi ja detaile. Aeg-ajalt käisid näitlejad otse meie ees seismas (sest etendus oli nii tehtud :D) ja meil õnnestus väga lähedalt nende kostüüme ja meiki imetleda.
Kõige rohkem jäid etendusest silma Sailor Uranus, Neptune, Crow ja Siren. Tuxedo Maski näitleja oli ka väga karismaatiline, kuid ma ei kannata tema tegelast absoluutselt (Mamoru on nõme noh :D). Sailor Cosmos oli ka hästi vapustav, kuigi ta roll oli üsna pisike. Sama näitleja oli seni Sailor Mooni mänginud, seetõttu mõjus ta rohkem Sailor Moonina kui laval olev uue näitlejaga Sailor Moon.

Imekombel ma nutma ei hakanud (kuigi tavaliselt teen seda animet/mangat vaadates/lugedes). Silmad läksid vaid paaril korral märjaks. Pärast etendust laulsid nad veel erinevaid laule ja Tuxedo Maski laulu ajal tuli Tuxedo Mask otse mu ette ja ulatas lauldes mulle käe. Mul polnud õrna aimugi, kas on lubatud näitlejaid puudutada või mitte, nii et istusin edasi nagu kuninganna ja muigasin. Sõbranna oli elevil ja kõik teised jaapanlased mu ümber nii samuti. Mul oli kohati halb tunne,et ma ei fännanud ja röövisin sellega mõne jaapanlanna võimaluse seda kogeda. Aga jah, kuna see tegelane ei meeldi mulle absoluutselt, siis ma ei suutnud ka fännata. Kuigi nagu ma enne mainisin - näitleja ise oli väga ilus ja karismaatiline. Tahaks teda teistes rollides näha, siis fännaks küll. Kõige lõpuks saime veel peaosatäijaid näha, neid tänada (ja nemad meid), et hea etendus oli (ja et me neid vaatama tulime). Ma oleks tahtnud Sailor Uranust ja Neptune seal näha, kuid seal olid vaid inner senshi. Sailor Venus oli hästi armas ja tänas meid inglise keeles.


Ja nüüd ma tahan veel rohkem Sailor Mooni nänni kokku koguda :D

No comments:

Post a Comment